Menu

otopay-300x169OtoPay, sanal ortamlarda alışveriş yapılabilmesini sağlayan ön ödemeli bir kart sistemi olarak hayatımıza girmiştir. Günümüzde gelişen ve değişen teknolojiye bağlı olarak hayatımıza girmiş olan kart sistemlerinden biridir. Bu kart sanal ortamda güvenli bir şekilde alışveriş yapmamızı sağlar. Günümüzde sanal ortamlarda kullanılan kart sistemlerine oldukça benzemektedir. Bu kart sistemi 2015’in sonuna geldiğimizde yeni bir kart türü çıkarmıştır. Bu karta Cashxir ismi verilmiştir. Bu kartların ortak özelliği kullanım amaçlarının aynı doğrultuda olmasıdır, fakat üretim firmaları ve üretim yöntemleri bakımından birbirinden ayrılmaktadırlar. Bu tarz kart sistemleri genellikle günümüzde en çok kullanılan para birimleri olan dolar ve Euro’yu temel almışlardır. Bu şekilde hitap ettikleri kitleyi büyütmeyi amaçlamışlardır. OtoPay kartlar da dolar ve Euro’yu baz alan kart sistemlerindendir.5’ in ve 10 ‘ un katları (10, 20, 50, 100, 150, 200, 250, vs. ) şeklinde bu kart alınabilmektedir. Çünkü günümüzde en çok kullanılan para birimlerini temel almak kullanıcı kitlesini artırmaya sebep olur.
OtoPay kart 19 haneli kart numarasından ve 4 haneli güvenlik kodundan oluşmaktadır. Bu kart üzerinden satın alacağınız OtoPay kart ile binlerce alışveriş sitesinde kartınızın 19 haneli numarasını, güvenlik kodunu ve kartınızın Euro cinsinden değerini girerek güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Kullanımı bu kadar basittir ve hiç zorluk çekmeden rahatlıkla kullanabilirsiniz.
OtoPay kart kullanmak size günlük hayatınızda birçok avantaj sağlamaktadır. Bu avantajların ilki; OtoPay kart size hızlı ödeme yapma imkânı sunmaktadır. Yani alışveriş yapacağınız sırada ödemelerinizi hızlı bir şekilde internet üzerinden yapabilirsiniz
İkinci nedeni ise OtoPay kart kullanıcıları ne kadar harcayabileceğini hesaplayabilmektedirler. Bu ikinci neden gerçekten oldukça önemlidir. Alışveriş bağımlılığı sınırı olmayan sonsuz bir deryadır ve mutlaka aşılması gereken bir problemdir. Bazı alışveriş bağımlısı bireyler harcadığı paranın hesabını bilemezler ve sonra ödemeye gelince zorlanmaktadırlar. Normal bir kredi kartlarından bence asıl farkı da bu arada ortaya çıkmaktadır. Normal bir kredi kartı şirketi için müşteri çok önemli değildir, müşterinin ne kadar harcadığı önemli olduğundan limit yöntemi ile çalışmaktadır. Fakat OtoPay kart uygulaması kesinlikle ve kesinlikle müşteriyi düşünmüş buna göre bir uygulama çıkartmıştır. Yani müşterinin cebinde ne kadar parası varsa müşteri o kadar harcama yapabilmektedir. Hem müşteriyi daha sonrası için mağdur etmemektedir hem de müşteriler tarafından tercih edilmesinin asıl nedenidir. Böylelikle müşteriler kredi kartlarında olduğu gibi borcu ödeyemememe gibi bir sorunla karşılaşmazlar, müşteriler daha sonra bu tarz bir sıkıntı çekmezler ve tabiri caiz ise ayağını yorganına göre de uzatmış olurlar. Bu da OtoPay kartı tercih etmeniz gerekliliğinin başlıca sebeplerindendir. Kredi kartı gibi size belirli bir limit sunmaması, harcamalarınızı aşmanıza sebep olarak sizin zor duruma düşmenize neden olmaz. Bu yüzden rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yani cebinizde ne kadar para varsa o kadar harcamanızı sağlar. Limit sorunu yüzünden bu tarz kartları kullanmayı reddeden müşterilerimiz için de oldukça kullanışlı alternatif bir yöntemdir. Limit sorunu olmaksızın bu kartı kullanabilmeniz en büyük avantajlardan biridir. Kredi kartı kullanmayı reddediyorsanız bu kartı kullanmanızı tavsiye ederiz.
Bu tarz kart sistemlerinde en çok merak edilen ve kafalarda soru işareti oluşturan konu güvenliktir. OtoPay kart bu güvenlik sorununun üstesinden gelmeyi çok güzel bir şekilde başarmıştır. OtoPay kartlarını tercihen kullanılmasının nedenleri arasında işte bu güven çok önemlidir. Çünkü OtoPay kartı kullanan müşterilerin kredi kartı bilgisi ve kişisel bilgileri hiçbir şekilde paylaşılmaz ve bu sayede alışveriş çok güvenli ve rahat bir hale gelmiştir. Bunun yanı sıra OtoPay kart kullanıcıları ile sözleşmede yazan bir madde de kimlik bilgilerinin gizli kalmasıdır. Bu sözleşme sayesinde bu sözleşmenin vermiş olduğu güvenle müşteriler alışverişlerini rahat rahat yapabilmektedirler.
Sonuç olarak, OtoPay kart sanal ortamdaki harcamalarınız için her yönüyle sağladığı avantajlarıyla biçilmiş bir kaftandır.